Když se žena musí ochránit sama
Dnes jsou ženy emancipované a samostatné, před sto i více lety tomu bylo jinak, ale doba pokročila a něžné pohlaví si během několika desítek let našlo své místo mezi muži, chtějí se jim vyrovnat nejen ve finanční soběstačnosti, ale i v oborech, které byly jen doménou mužů, jsou rovnocennými partnery ve sportu, hudbě, technice. A hlavně, dovedou se o sebe postarat v jakékoliv situaci.
Ochráním se sama
V dobách dřívějších se o bezpečnost ženy staral hlavně její partner. V současnosti je tomu trochu jinak, dámy jsou nebojácné a umí si poradit i v nebezpečných situacích. Navštěvují proto různé kurzy sebeobrany či bojových umění. Oblíbeným ochranným a obranným prostředkem do dámské kabelky a měl by být její nedílnou součástí – paralyzér. Ve formě malé svítilny, rtěnky nebo propisovací tužky je nenápadný, lehký a není problém ho mít stále při sobě.
Co je to vlastně za přístroj a jak funguje? Pracuje na jednoduchém principu, protivníka ochromí dávka elektrického proudu. Paralyzér samotný lze napájet pomocí běžných tužkových baterií nebo přes adaptér. Toho, kdo je jím zasažen, dokáže ochromit na několik minut, neboť elektrická energie směřuje do nervů a svalů, a to i bez přímého kontaktu s holou pokožkou. Jeho použití není třeba se bát, protože smrt nepřivodí ani nemá za následek žádné trvalé zdravotní následky. Ale i zde platí, že všeho s mírou. Pořídit jej můžete za cenu kolem dvou set korun českých.
Střetu se zákonem se v případě jeho použití bát nemusíte, jedná se zcela o legální obranný prostředek, neměl by být prodejný pro osoby, které ještě nedovršily věku osmnácti let.
Co se stane případnému útočníkovi
Zasažený útočník je po zásahu elektrickým výbojem ochromen a tím je i snížena jeho schopnost pohybu, to je i účelem tohoto obranného prostředku. Navíc se může přestat orientovat na daném místě a není tak problém mu uniknout a zavolat pomoc.